Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna praktyka i teoria
Planowane rozpoczęcie
Cena
Czas trwania
Tryb nauki - stan na 21.11.24
STUDIA PODYPLOMOWE
Dołącz do studiów podyplomowych, o których uruchomienie prosili specjaliści do spraw rekrutacji z branży technicznej w całej Polsce. Poznaj tajniki systemów zarządzania jakością, inspekcji, zarządzania reklamacjami i metod weryfikacji jakości. Nie trać czasu i pozyskaj wiedzę potrzebną w prawdziwym życiu! Nasz program nauczania powstał w oparciu o realne potrzeby, jakie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego zgłaszają w ramach Pomorskiego Klastra ICT Interizon oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna praktyka i teoria
Informacje o kierunku
Studia przygotowujące do pracy na stanowisku inżyniera zapewnienia jakości. Celem studiów jest przygotowanie kandydatów do pracy oraz ugruntowanie wiedzy i umiejętności osób pracujących w przedsiębiorstwach w działach zajmujących się jakością produktu. Zajęcia skierowane są do absolwentów studiów technicznych oraz z zakresu zarządzania jakością pierwszego i drugiego stopnia, jak i wszystkich innych osób z wykształceniem wyższym, które chciałby zdobyć nowe kwalifikacje oraz zamierzają podjąć pracę zwłaszcza w sektorze produkcyjnym, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianej produkcji urządzeń elektronicznych, mechatronicznych i mechanicznych. Adresatami studiów są również pracownicy przedsiębiorstw zatrudnieni w obszarze jakości, inżynierii, technologii i produkcji, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w zakresie narzędzi jakościowych oraz zdobyć niezbędną w zawodzie inżyniera jakości wiedzę techniczną, a także pracownicy innych działów, którzy zamierzają ubiegać się o pracę w działach jakości.
Program studiów podyplomowych powstał w oparciu o realne potrzeby, jakie przedsiębiorstwa z województwa pomorskiego zgłaszają w ramach Pomorskiego Klastra ICT Interizon oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ich uruchomienie jest odpowiedzią na potrzeby rekrutacyjne przedsiębiorstw produkcyjnych z branży technicznej w regionie i w całej Polsce.
Program obejmuje zajęcia w postaci wykładów, ćwiczeń, realizacji projektów, laboratoriów, wizyt studyjnych w przedsiębiorstwach, z przewagą zajęć praktycznych prowadzonych przez specjalistów z dziedziny jakości i nauk technicznych.
Zakres tematyczny:
- Wprowadzenie do pracy w działach jakości – metody, techniki i narzędzia jakości
- Systemy zarządzania jakością i ich audytowanie
- Zarządzanie jakością dostaw
- Jakość w procesach produkcyjnych
- Inspekcja wizualna produktu
- Zarządzanie reklamacjami klienta wewnętrznego i zewnętrznego
- Podstawy techniki w elektronice i technologii mechanicznej
- Metody weryfikacji jakości produktów elektronicznych
- Procesy produkcyjne w branży technicznej
- Wprowadzenie do koncepcji Lean
- Zarządzanie zespołem
Zajęcia prowadzą pracownicy Wydziału Zarządzania i Ekonomii oraz Wydziału Mechanicznego, a także wielu ekspertów-praktyków (doświadczonych pracowników Flextronics International Poland z obszaru jakości, inżynierii, Lean).
Firma Flex została laureatem XXII edycji konkursu Polskiej Nagrody Jakości (2016) w kategorii: wielka organizacja produkcyjno-usługowa. Zdobyta nagroda potwierdza kompetencje i wiedzę pracowników tej firmy, którzy chętnie dzielą się nimi podczas zajęć prowadzonych w ramach studiów podyplomowych.
Wymagane dokumenty:
- Zgłoszenie na studia podyplomowe
- odpis lub oryginał dyplomu (do zwrotu po zakończeniu Studiów Podyplomowych).
Dokumentację można wysłać na adres e-mail: agnieszka.salbut@zie.pg.edu.pl
lub wysłać pocztą tradycyjną na adres:
Politechnika Gdańska, Wydział Zarządzania i Ekonomii,
ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk
pokój 307 Gmach WZiE
lub złożyć osobiście w sekretariacie:
mgr Agnieszka Sałbut
pokój 307 Gmach WZiE
ul. G. Narutowicza 11/12
80-233 Gdańsk
Uprzejmie informujemy, że w zależności od zmieniających się przepisów w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zajęcia na studiach podyplomowych mogą odbywać w zarówno w formie stacjonarnej jak i zdalnej.
Aktualności aplikacyjne
- Zapraszamy do składania dokumentów na IV edycję 2024/2025
Kontakt
Kierownik Studiów Podyplomowych
dr hab. inż. Piotr Grudowski, prof. PG
pokój 400 Gmach Główny
piotr.grudowski@zie.pg.edu.pl
T: +48 58 347 23 79
Sekretariat
mgr Agnieszka Sałbut
pokój 307 gmach WZiE
agnieszka.salbut@zie.pg.edu.pl
T: +48 58 347 14 28
Przedstawiciel Fundacji ECD
Aneta Czoske
aneta.czoske@fundacjaecd.pl
tel. +48 500 399 429
Referencje
Dlaczego studia na PG?