Financial crime prevention – Przeciwdziałanie przestępczości finansowej

2 semestry / 194 h

Tryb nauki - stan na 05.10.24

Financial Crime Prevention / Przeciwdziałanie Przestępczości Finansowej

Jednym z najważniejszych współczesnych wyzwań jest zwalczanie przestępczości finansowej. Banki, firmy ubezpieczeniowe, brokerzy usług finansowych, fundusze inwestycyjne oraz inne podmioty (m.in. z sektora fintech) są wykorzystywane przez przestępców w celu między innymi finansowania działalności terrorystycznej, prania brudnych pieniędzy, oszustw finansowych, czerpania korzyści materialnych z handlu ludźmi i zagrożonymi gatunkami roślin oraz zwierząt.

Financial crime prevention – Przeciwdziałanie przestępczości finansowej

Celem studium jest przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy umożliwiającej przygotowanie oraz wdrożenie modeli zarządzania ryzykiem przestępczości finansowej w różnych rodzajach instytucji oraz zapoznanie się z uregulowaniami prawnymi z tego obszaru.

Studia skierowane są do:

• osób zainteresowanych rozpoczęciem kariery w sektorze usług finansowych,
  • pracowników sektora usług finansowych pragnących poszerzyć kwalifikacje oraz umiejętności zarządzania ryzykami przestępczości finansowej,
  • osób zainteresowanych świadczeniem usług w obszarze zarządzania ryzykiem przestępczości finansowej w ramach doradztwa (consultingu) oraz w sektorze technologicznym w ramach projektów wspierających zarządzanie ryzykami przestępczości finansowej,
  • przedsiębiorców działających lub zamierzających rozpocząć działalność w sektorze nowoczesnych usług finansowych (fintech, regtech), pragnących zdobyć wiedzę z zakresu przepisów dotyczących zarządzania ryzykami przestępczości finansowej.
  • Market of financial products and services 8h,
  • Ethics in finance 4h,
  • Financial Services Industry – Anti-Financial Crime Frameworks and Operating Models 12h,
  • Introduction: Anti-Money Laundering (AML) & Introduction: Pecunia Non Olet 16h,
  • AML Risk Management 8h,
  • AML Regulations and Legal Basis 12h,
  • Know Your Customer 32h,
  • Entity Types and Their Decision Makers 8h,
  • Data Gathering, Analysis and Adverse Media Screening  8h,
  • Red Flags of Financial Crimes in Everyday KYC Practice 16h,
  • Workshop on the KYC process 8h,
  • Transaction Monitoring 8h,
  • Real-life TM case study review and analysis workshop 8h,
  • Sanctions awareness 8h,
  • Sanctions evasion techniques and detection methods 12h,
  • Cryptoassets 8h,
  • Virtual currencies and the fight against terrorism and organised crime: New ways of investigations 8h,
  • Challenges in the AML & CFT Landscape: Addressing Today’s Issues 8h.

Zajęcia prowadzone są przez praktyków biznesu i kadrę naukową Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Studia są realizowane przez 2 semestry, średnio co drugi piątek (w godz. 16.30 – 20.00) i sobotę (w godz. 8.30 – 16.00). Zajęcia rozpoczynają się, gdy zbierze się odpowiednio liczna grupa uczestników. Zajęcia odbywają się w grupie ok. 20 osób, na terenie PG lub online. Stosowane są aktywizujące metody kształcenia, np.: warsztaty, praca w grupach, case study, laboratoria z wykorzystaniem komputerów

Forma zajęć:

wykłady, ćwiczenia, warsztaty (maksymalizując liczbę zajęć odbywających się online, tzn. około 75% zajęć online i około 25% zajęć na uczelni).

Forma zaliczenia:

zadania, ćwiczenia, projekty grupowe, test, praca zaliczeniowa, końcowy test zaliczeniowy.

Warunki uczestnictwa:

• dyplom ukończenia studiów wyższych,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym – zajęcia będą prowadzone wyłącznie w języku angielskim lub w języku angielskim i polskim.

Nabór:

Jest realizowany przez cały rok (decyduje kolejność zgłoszeń).

Cena:

3 800 PLN za semestr (istnieje możliwość wnoszenia opłaty w ratach). Studia trwają 2 semestry. Nie jest pobierana opłata wpisowa

Planowany termin rozpoczęcia:

Październik 2024

Podstawa wydania świadectwa:

praca/test zaliczeniowy oraz uzyskanie zaliczenia z wszystkich przedmiotów zgodnie z obowiązującym programem studiów.

Wymagane dokumenty:

• zgłoszenie na studia podyplomowe,
  • oryginalny odpis dyplomu (który będzie do zwrotu po zakończeniu Studium),
  • umowa – dostępna do podpisu w systemie po zarejestrowaniu się wszystkich uczestników.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

• Termin rozpoczęcia I edycji: Listopad 2024
  • Zapraszamy!