Inwestycje kapitałowe i zarządzanie finansami osobistymi

słowa kluczowe: finanse, analiza, fundusze, inwestycje

pażdziernik 2024

2050,00 za semestr

2 semestry

Tryb nauki - stan na 29.03.24

Zostań maklerem lub doradcą inwestycyjnym!

Szukasz emocjonującego zawodu? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o inwestowaniu na krajowych i międzynarodowych rynkach finansowych? Wybierz studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej i przeprowadzaj samodzielne transakcje dla banków, biur maklerskich, towarzystw ubezpieczeniowych i funduszy inwestycyjnych. Jeśli myślisz o tym aby przygotować się do egzaminów CFA Institute i KNF i oficjalnie zostać maklerem papierów wartościowych lub doradcą inwestycyjnym to ułatw sobie sprawę dzięki wsparciu doświadczonych ekspertów.

Inwestycje kapitałowe i zarządzanie finansami osobistymi

Celem studiów podyplomowych jest dostarczenie praktycznej wiedzy w zakresie zarządzania kapitałem na rynkach finansowych z wykorzystaniem różnorodnych narzędzi ilościowych i jakościowych. Dzięki wiedzy przekazywanej przez doświadczonych praktyków (w tym doradców inwestycyjnych, maklerów papierów wartościowych, osoby z tytułem CFA) oraz wykwalifikowanych reprezentantów świata akademickiego uczestnicy studium nabędą umiejętności pozwalające na podejmowanie samodzielnych inwestycji na różnych segmentach rynku finansowego w Polsce i na Świecie. Studia będą też dobrym uzupełnieniem przygotowań do egzaminów CFA Institute i KNF (makler papierów wartościowych, doradca inwestycyjny)

• Etyka w finansach
  • Analiza sprawozdań finansowych w ujęciu międzynarodowym
  • Innowacje na rynkach finansowych
  • Finanse behawioralne w inwestycjach
  • Tradycyjne i pochodne instrumenty finansowe
  • Funkcjonowanie rynku inwestycyjnego w Polsce i na Świecie
  • Fundusze inwestycyjne
  • Finanse osobiste w niestabilnym świecie ekonomii
  • Kryptografia i rynek walut cyfrowych
  • Analiza techniczna rynków finansowych
  • Matematyka w inwestycjach
  • Funkcjonowanie i organizacja domu maklerskiego na przykładzie
  • Ocena i zarządzanie ryzykiem inwestycyjnym
  • Budowa strategii inwestycyjnych – laboratorium
  • Podatki w inwestycjach
  • Inwestycje alternatywne
  • Analiza wskaźnikowa i wycena spółek

Zajęcia na studiach prowadzi doświadczona kadra wykładowców, w skład której wchodzą nauczyciele akademiccy z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, trenerzy biznesu, konsultanci biznesowi oraz praktycy. Podczas zajęć dzielą się ze studentami swoim bogatym doświadczeniem, szeroką wiedzą teoretyczną, jak i również umiejętnościami praktycznymi.

• Zajęcia w piątki od godz. 16.00 oraz soboty od godz. 9.00
  • Rekrutacja obywa się przez stronę: https://pg.edu.pl/rekrutacja/studia-podyplomowe
  • Decyduje kolejność zgłoszeń (niezbędne jest przesłanie skanu zgłoszenia mailem na adres sekretariatu)

• Płatność z 4 ratach